ЈСП преку Фидановски до победа над Фабрика Карпош – ГИМ

ЈСП 9-2(3-0) Фабрика Карпош – ГИМ

ЈСП: Даниел Антовски 31’ 34’ Тихо ФИдановски 8’ 17’ 25’ 33’ 33’ Гоце Крстевски 1’ Сашо Георгиев 40’
Фабрика Карпош – ГИМ: Кристијан Панев 23’ 38’

Одличен старт на екипата на ЈСП во дуелот против Фабрика Карпош – ГИМ, екипата на ЈСП успеа да го отвори резултатот со погодокот на својот голман уште во првата минута од натпреварот. По оваа негатива екипата на Фабрика Карпош – ГИМ започна со пресинг по целиот терен со цел да дојде до израмнување но екипата на ЈСП успеа да казни во 8та минута со погодокот на Фидановски и водство од 2-0. До крајот на полувремето екипата на ЈСП имаше повеќе од играта па на полувреме замина со предност од 3-0. На стартот на второто полувреме екипата на Фабрика Карпош успеа да постигне погодок и да ја намали негативата од паузата, овој погодок и даде дополнителен мотив да тргне поагресивно кон голот на ЈСП, но екипата на ЈСП успеа да одолее на овој притисок на екипата на Фабрика Карпош а со рутинирана игра од минута во минута да го зголемува водството за висока победа од 9-2.