Џонсон Мети ги казни грешките на ЕЛЕМ за победа

ЕЛЕМ 1-5(0-2) Џонсон Мети

ЕЛЕМ: Александар Аврамовски 40′
Џонсон Мети: Александар Недев 37’ Бојан Дејановски 34’ Благојче Божиновски 5’ Љупче Стојановски 11’ Христијан Стојановски 38’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на ЕЛЕМ и Џонсон Мети, екипата на Џонсон Мети во 5та минута со погодокот на Божиновски го отвори резултатот на 0-1. Екипата на ЕЛЕМ со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување но екипата на Џонсон Мети успеа да искористи еден кикс во одбраната на ЕЛЕМ и во 11та минута успеа да постигне уште еден погодок за предност од 0-2 резултат со кој се замина на полувреме. Во второт полувреме екипата на ЕЛЕМ се обидуваше резултатски да се врати во игра но екипата на Џонсон Мети имаше целосна контрола врз резултатот и играта и го доби овој натпревар со 1-5.