Џојсон Сејфти Системс со пресврт до победа над Ван Хоол и влез во Ф4

Џојсон Сејфти Системс 5-3(1-1) Ван Хоол

Џојсон Сејфти Системс: Анастас Секуловски 36’ Вецко Вренцоски 30’ 35’ 39’ Младен Костески 20’
Ван Хоол: Даниел Стаменковски 26’ 29’ Стефан Станојковиќ 11’

Крајно израмнето прво полувреме одиграа екипите на Џојсон Сејфти Системс и Ван Хоол целиот ацент на двете страни беше ставен на играта во одбраната, двете екипи играа максимално ангажирано. Прва во водство дојде екипата на Ван Хоол преку Станојковиќ во 11та минута од натрпеварот. Ова водство екипата на Ван Хоол успеа да го задржи до самиот финиш на првото полувреме кога Џојсон Сејфти Системс преку Костевски израмни на 1-1 резултат со кој се замина на полувремето. Во второто полувреме уште на самиот старт екипата на Ван Хоол ја превзеде иницијативата и успеа да створи одлична предност од 1-3 која во одреден момент се чинеше недостижна за екипата на Џојсон Сејфти Системс, но Ван Хоол направи неколку грешки во додавање кои Џојсон Сејфти успеа да ги искористи и претвори во гол, во ваква консталација и поставеновст Џојсон Сејфти не само што успеа да израмни туку и дојде до водство од 5-3. Екипата на Ван Хоол се обиде и со голман играч да направи пресврт но успеа во тоа па Џојсон Сејфти Славеше со 5-3.