Алексовски со хет-трик го водеше DHL до победа над Сава Осигурување

Сава Осигурување 3-5(2-3) DHL

Сава Осигурување: Решат Рахмани 7’ 40’ Цобе Мерџановски 15’
DHL: Иван Алексовски 2’ 38’ 40’ Александар Трајков 15’ 17’

Екипите на Сава Осигурување и DHL го одиграа трертиот натпревар од денешниот ден. И двете екипи влегоа во полн состав со што можеа да рачунаат на целосна помош од клупата, прва до водство дојде екипата на DHL преку Алексовски во 2та минута од полувремето, Сава Осигурување преку Рахмани и Мерџановски успеа да го ирамни резултатот, но кај DHL проработе Трајков кој со два гола ја однесе својата екипа со предност од 2-3 на полувремето. Во второто полувреме и двете екипи продолжија во ист ритам ниедна од екипите не успеа резултатски да се одвои се до самиот финиш кога екипата на Сава Осигурување направи грешка во одбраната по што следеше и пенал за DHL кој успешно го реализираа за победа на овој натпревар од 3-5.