Еуро Табак преку Ливирински до победа над Водовод

Еуро Табак 8-5(4-1) ЈП Водовод

Еуро Табак: Филип Поповски 3’ Мартин Ливирнски 5’ 16’ 22’ 31’ 36’ 37’ Сако Јовановски 9’
ЈП Водовод: Стефан Вангелски 33’ Горан Николовски 25’ Стефан Лазарески 29’ Сашо Каровчевиќ 39’ Стојанче Ивановски 14’

Перфектен старт на екипата на Еуро Табак во дуелот со ЈП Водовод, екипата на Еуро Табак уште на самиот старт наметна високо темпо на игра кое екипата на Водовод не можеше да го прати па веќе во 9та минута резултатот на семафорот гласеше 3-0 за еуро Табак. До крајот на полувремето екипата на Водовод се обидуваше да стори нешто повеќе но расположената екипа на Еуро Табак не дозволи изненадување па на полувреме замина со предност од. Во вторто полувреме се продолжи со висок ритам на игра во кој екипата на Водовод имаше улогата на екипа која го брка резултатот па со чести ротации на играчи се обидуваше да створи вишо во нападот но екипата на Еуро Табак одлично ја постави играта во одбраната и рутинирано го приведе овој натпревар во своја корист со резултат од 8-5