Последни Новости

December 29, 2019

Осврт на тринаесеттото коло од Бизнис Лигата на Македонија

Во рамките на тринаесеттото коло од Бизнис Лигата на Македонија, последното коло од есенскиот […]
December 26, 2019

Аџибадем Систина со сигурна игра до победа над ЕЛЕМ

Аџибадем Систина 5-2(2-0) ЕЛЕМ Аџибадем Систина: Кристијан Димковски 39’ Далибор Дамјановиќ 39’ Златко Бошковски […]
December 26, 2019

Окта и Пекабеско ги поделија бодовите

Пекабеско 3-3(1-2) Окта Пекабеско: Александар Арсиќ 33’ Мартин Чаловски 28’ Никола Миновски 3’ Окта: […]
December 25, 2019

Во драматична завршница Тиквеш поуспешни од Водовод

Водовод 6-7(1-3) Тиквеш Водовод: Авни Ајвази 31 33’ Јакуп Зекири 34’ 38’ Стефан Лазарески […]
December 25, 2019

Уни Банка немаше доволно сили за целосен пресврт со ЕВН

ЕВН 3-2(1-0) Уни Банка ЕВН: Томи Илиевски 9’ 22’ Ајет Новобрдалија 39’ Уни Банка: […]
December 25, 2019

Сава Осигурување со тимска игра до победа над Аптив

Аптив 4-8(2-3) Сава Осигурување Аптив: Марковски Александар 40’ Тодоровски Марјан 19’ Ќамилов Никола 35’ […]
December 24, 2019

Џојсон Сејфти Системс во финишот од натпреварот до победа над Фабрика Карпош – ГИМ

Џојсон Сејфти Системс 7-4(3-3) Фабрика Карпош – ГИМ Џојсон Сејфти Системс: Даниел Велановски 31’ […]
December 24, 2019

Македонски Телеком и Еуро Табак одиграа реми

Македонски Телеком 1-1(1-1) Еуро Табак Македонски Телеком: Стефан Наскоски 7’ Еуро Табак: Сашко Јовановски […]
December 24, 2019

Лукоил со пресврт до победа над ТАВ

ТАВ 6-11(4-3) Лукоил ТАВ: Марио Симич 3’ 17’ 19’ 29’ Тодорце Насковски 36’ Горан […]
December 24, 2019

Рамстор со голман играч до победа над ФК на глуви Слобода

ФК на глуви Слобода 2-3(1-0) Рамстор ФК на глуви Слобода: Јасин Алими 12’ Ибо […]
This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for biznisliga is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.