Во дерби натпревар Џојсон Сејфти Системс и Ван Хоол ги поделија бодовите

Џојсон Сејфти Системс 2-2(0-0) Ван Хоол

Џојсон Сејфти Системс: Вецко Вренцовски 35’ Стевче Велковски 40′
Ван Хоол: Ненад Саздовски 32’ Боше Петровски 32’

Израмнето прво полувреме ни прикажаа екипите на Џојсон Сејфти Системс и Ван Хоол, двете екипи во овој дерби натпревар влегоа претпазливо со игра во која фокусот беше ставен на одбранта а шансата ја бараа преку брзи контра напади и удари од далечина. Двете екипи имаа по неколку одлични шанси за погодок но голманите беа на ниво на задачата па до полувремето мрежите мируваа. Во второто полувреме и двете екипи играа доста цврсто во висок ритам се играше на граница на фаул. Екипата на Ван Хоол искористи две грешки во одбраната на Џојсон Сејфти Системс и успеа да стекне предност од 0-2. Но Џојсон Сејфти во 35та минута преку Вренцовски успеа да постигне гол и да ја врати резултатската неизвесност. Во ваквата неизвесна завршница екипата на Џојсон Сејфти Системс успеа да дојде до израмнување преку Велковски па екипите го завршија овој натпревар со 2-2.