Макпетрол со одличен поставен напад до победа над Bestwey Solutions

Макпетрол 10-3(5-1) Bestway Solution

Макпетрол: Никола Секулоски 1” 21” 38”, Ибраим Исмаили 17” 18”, Мишо Ѓоргиовски 6” 30”, Баже Тодоровски 9”, Наум Таулоски 25”, Чеде Сарџовски 28”
Bestway Solution: Марко Неделковски 30”, Петар Стефановски 36”, Филип Зоксимовски 16”

Уште на самиот старт екипите на Макпетрол и Bestway Solutions влегоа максимално мотивирано со целосен акцент на играта во нападот. На самиот почеток, буквално во првата минута, Макпетрол преку Секуловски успеа да дојде до водство од 1-0. За кратк овреме му се приклучија и Ѓоргиовски 6” и Тодоровски 9”. Bestway Solutions имаше пад на концентрацијата во делот на одбраната, па Макпетрол преку Исмаили 17 и 18 дојде до поголем резултат. Bestway Solutions преку Зоксимовски во 16” успеа да намали на 5-1, резултат со кој се отиде на полувремето.
Во второто полувреме екипата на Макпетрол продолжи со офанзивна игра и од минута во минута успеваше да стекнува резултатска предност. Bestway Solutions немаше сили за пресврт па на крајот Макпетрол славеше со високи 10-3.