Одличната игра на Магденовски и донесе победа на Пивара Скопје во дуелот со Спорт Лајф

Пивара Скопје 9-2(2-0) Спорт Лајф

Пивара Скопје: Делчо Кировски 21’ 33’ Алек Илиоски 8’ 39’ Марко Магденовски 4’ 24’ Валентин Каров 37’ 38’ 39’
Спорт Лајф: Горан Трајков 37’ Ален Мехмеди 23’

Исклучително возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Пивара Скопје и Спорт Лајф, двете екипи во овој натпревар влегоа со офанзивна игра. Прва до водство дојде екипата на Пивара Скопје во 4та минута со одличниот погодок на Магденовски, по ова рано водство на екипата на Пивара екипата на Спорт Лајф се обиде со контра напади да дојде до израмнувачки погодок но иако имаше одлични шанси не успеа во тоа. Екипата на Пивара Скопје до крајот на полувремето со погодокот на Илиоски успеа да дојде до предност од 2-0 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Пивара Скопје го подигна нивото на игра и со Магденовски како организатор на нападот од минута во минута го зголемуваа водството. Екипата на Спорт Лајф не можеше да парира на денес расположената екипа на Пивара Скопје која го доби овој натпревар со високи 9-2.