Рамстор со одлично прво полувреме ја осигура победата над Фабрика Карпош – ГИМ

Рамстор 5-1(4-1) Фабрика Карпош – ГИМ

Рамстор: Емран Селим 18’ Енгин Мемеди 30’ Кадир Јахја 3’ 14’ Алтај Иметовски 4’
Фабрика Карпош – ГИМ: Тони Котев 16’

Одличен старт за екипата на Рамстор во дуелот со Фабрика Карпош – ГИМ, тие уште во 3та минута од полувремето го отворија резултатот и поведоа со 1-0, а веќе во следниот напад ја зголемија предноста на 2-0. Ваквата отворена и офанзивна игра на Рамстор донесе резултат па тие стигнаа до сигурна предност од 3-0. Екипата на Фабрика Карпош – ГИМ во 16та минута преку погодокот на Тони Котев ја намали резултатската предност на 3-1, сепак до крајот на полувремето екипата на Рамстор успеа да реализира уште еден погодок за 4-1 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Фабрика Карпош – ГИМ ја превзема иницијативата и притискаше кон противничкиот гол но Рмастор одлично ја постави играта во одбраната и ја смири топката не дозволувајќи му на противникот резултатски да се доближи. Екипата на Рамстор го доби овој натпревар со сигурни 5-1.