С.Ц. Борис Трајковски немаше сили за пресврт со Гранит

С.Ц. Борис Трајковски 4-5(1-3) Гранит

С.Ц. Борис Трајковски: Љубомир Стојановски 31’ Влахо Костов 4’ 38’ 40’
Гранит: Николче Глигуровски 24’ Дарко Петров 3’ 4’ 18’ Ненад Антовски 36’

Интересно прво полувреме ни приредија екипите на С.Ц. Борис Трајковски и Гранит, двете екипи во овој натпревар влегоа со голман играч и фокус ставен на нападот. Екипата на Гранит го отвори резултатот во 3та минута од полувремето и поведе со 0-1, екипата на С.Ц.Б.Т. веќе во следниот напад успеа да дојде до израмнување. По овие воведни голови екипата на Гранит имаше поголема контрола врз топката и успеа да искористи две одлични шанси за предност од 1-3 резултат со кој се замина на полувремето. Во второто полувреме екипата на С.Ц. Борис Трајковски притисна кон голот на Гранит и успеа резултатски да се доближи, но екипата на Гранит ја искористи оваа отворена игра на противникот за преку контра напади и удари од далечина да дојде солидно водство од 2-5. Во самата завршница од натпреварот екипата на С.Ц. Борис Трајковски успеа да дојде до само гол негатива но немаше сили за целосен пресврт па го загуби овој натпревар со 4-5.