С.Ц. Борис Трајковски со цврста одбрана до победа над ЈП Водовод

ЈП Водовод 0-8(0-2) С.Ц. Борис Трајковски

С.Ц. Борис Трајковски: Љубомир Стојановски 1’ Јован Димовски 28’ 38’ Дарко Филимановски 9’ 23’ 33’ 39’ Горан Андоновски 36’

Одличен старт за екипата на С.Ц. Борис Трајковски во дуелот со ЈП Водовод, тие уште на самиот старт од натпреварот го отворија резултатот со погодокот на Стојановски . По овој одличен старт екипата на С.Ц. Борис Трајковски продолжи со притисок кон голот на ЈП Водовод а тие својата шанса ја бараа преку контра напади. Екипата на С.Ц. Борис Трајковски до крајот на полувремето имаше повеќе од играта па дојде и до зголемување на водството на 0-2 резултат со кој се замина на паузата. Второто полувреме почна како и првото со погодок на С.Ц. Борис Трајковски, екипата на ЈП Водовод иако имаше одлични шанси во текот на второто полувреме имаа слаба реализација. Екипата на С.Ц. Борис Трајковски вечерва прикажа одлична игра што се одрази на резултатот од 0-8.