Уни Банка не дозволи изненадување во второто полувреме

Уни Банка 3-1(1-0) Искрател Груп

Уни Банка: Аце Најдовски 7’ Ненад Саздовски 28’ Ѓорѓи Пецевски 32’
Искрател Груп: Никола Трајковски 37’

Прво полувреме со многу шанси за гол но слаба реализација одиграа екипите на Уни Банка и Искрател Груп. Во ова полувреме екипата на Уни Банка го диктираше темпото и имаа повеќе од играта што им донесе водство во 7та минута преку Најдовски. Екипата на Искрател Груп створи неколку прилики за израмнување но екипата на Уни Банка одлично ја постави играта во одбраната и не дозволи изненадување. На полувремето се замина со резултат од 1-0. Во второто полувреме екипата на Уни Банка со удари од далечина го зголи водството. Искрател Груп со чести ротации на своите играчи се обидуваше да ја пронајде својата игра, што вроди со плод и намалување на водството. Сепак екипата на Уни Банка рутинирано го одигра ова второ полувреме за победа во дуелот со 3-1.