Во неизвесна завршница LC Waikiki и ЕВН ги поделија бодовите

LC Waikiki 4-4(3-0) ЕВН

LC Waikiki: Енес Ариф 4’ Иљаз Јудини 5’ 33’ Илијз 13′
ЕВН: Бојан Маџовски 22’ 23’ Димитар Димовски 29’ Наумче Бадаловски 38’

Првата фаза од полувремето помеѓу LC Waikiki и ЕВН помина во знакот на екипата на LC Waikikiкоја обезбеди рано водство во 4та и 5та минута. По оваа нгатива екипата на ЕВН направи неколку промени во тактиката се префрли на противничко поле вршејќи силен притисок со цел да дојде до израмнување. Екипата на LC Waikiki одигра одлично полувреме не дозволи на екипата на ЕВН да постигне погодок и на полувремето се замина со предност од 3-0 за екипата на LC Waikiki. На стартот од второто полувреме екипата на ЕВН преку расположениот Маџоски успеа да постигне два гола со кои фати резултатски приклучок. Овие погодоци им дадоа дополнителен мотив па тргнаа уште пожестоко по израмнување што им успеа во 29та минута кога преку Димовски израмнија на 3-3. Екипата на LC Waikiki не се откажуваше лесно од натпреварот па по само неколку минути преку Јудини поведе со 4-3и ја направи завршницата од натпреварот неизвесна во која сепак екипата на ЕВН успеа да реализира за реми при резултат од 4-4.