А1 со пресврт до победа над Окта

Окта 3-6(2-1) А1

Окта: Иван Димитриевски 12’ Александар Јовчевски 15’ Драганчо Ѓоргиевски 36’
А1: Иле Никодиновски 1’ 33’ Никола Спасевски 25’ Мартин Тодоровски 32’ 34’ Мартин Ангеловски 35’

Одличен старт за екипата на А1 во дуелот со екипата на Окта во првата минута и водство од 0-1. По овој рано постигнат погодок двете екипи започнаа со отворен ситл на игра па се редеа шанси на двете страни. Екипата на Окта беше таа која вршеше притисок кон голот на А1 што вроди со плод со погодоци во 12та и 15та минута за целосен резултатски пресврт. По овој пресврт се сменија улогите на теренот па екипата на А1 беше таа која бркаше резултатот но не успеа во таа намера па на полувремето се замина со 2-1 за Окта. Во второто полувреме екипата на А1 успеа да постигне погодок во 25та минута и да о израмни резултатот. Овој погодок леа сигурност во играта на А1 кои продолжија со континуиранни напади кон голот на Окта и за само неколку минути успеаа да го превземат водството. Екипата на Окта и покрај сите обиди да се врати во натпреварот не успеа во таа намера па го загуби овој натпревар со 3-6.