June 9, 2024

Тренер за сезона 23/24 Васко Стефанов од екипата на Лукоил

Тренер за сезона 23/24 Васко Стефанов од екипата на Лукоил Наградата ја додели Јован […]
June 7, 2024

Лукоил по шести пат до престижниот трофеј во Бизнис Лигата на Македонија

Макпетрол 3-6(1-0) Лукоил Макпетрол: Никола Секулоски 2”, Мишо Ѓоргиовски 36”, Ибраим Исмаили 40” Лукоил: […]
June 6, 2024

Ван Хоол со победа над ТАВ до бронзен медал

Ван Хоол 6-1(4-0) ТАВ Ван Хоол: Стефан Станојковиќ 5” 29”, Пеце Даилоски 8” 40”, […]
June 6, 2024

Гледајте го во живо натпреварот помеѓу екипите на Mакпетрол и Лукоил

June 6, 2024

Гледајте го во живо натпреварот помеѓу екипите на Ван Хоол и ТАВ

June 4, 2024

Со тимска игра Лукоил го совлада ТАВ и обезбеди влез во големото финале

Лукоил 7-1(2-1) ТАВ Лукоил: Петар Лефков 5” 37”, Лоренцо Николоски 8” 29” 31”, Александар […]
June 4, 2024

Со срце на терен Макпетрол и Ван Хоол до пенал завршница која Макпетрол го одведе во финалето

Макпетрол 2-2(1-0) Ван Хоол (11-10 по пеналите) Макпетрол: Никола Секулоски 6” 39” Ван хоол: […]
June 4, 2024

Гледајте го во живо натпреварот помеѓу екипите на Лукоил и ТАВ

June 4, 2024

Гледајте го во живо натпреварот помеѓу екипите на Макпетрол и Ван Хоол

May 29, 2024

Ван Хоол со колективна игра до победа над ЕЛЕМ и влез во Ф4

Ван Хоол 7-1(2-0) ЕЛЕМ Ван Хоол: Даниел Стамнековски 4’ 6’ Стефан Станојковиќ 32’ Пеце […]