Домаќин | Гостин | Дата | Ден | Час | ||
Коло 1 | Резултат | |||||
Group A | Аптив | 0-10 (0-5) | Лукоил | 11.09.2023 | Понеделник | 19:00 |
Group B | Пивара Скопје | 3-5 (0-3) | ЈСП | 11.09.2023 | Понеделник | 20:00 |
Group A | Корпа МК | 2-7 (0-2) | УНИКА | 11.09.2023 | Понеделник | 21:00 |
Group B | Леaр | 1-4 (1-2) | Макпетрол | 12.09.2023 | Вторник | 19:00 |
Group B | Фабрика Карпош - ГИМ | 4-4 (1-4) | Bestway Solutions | 12.09.2023 | Вторник | 20:00 |
Group A | ЕВН | 6-2 (2-1) | ТАВ | 12.09.2023 | Вторник | 21:00 |
Group C | Гранит | 2-2 (1-0) | ЕЛЕМ | 13.09.2023 | Среда | 19:00 |
Group C | Халк Банка | 2-2 (1-2) | Ван Хоол | 13.09.2023 | Среда | 20:00 |
Group C | Макстил | 4-2 (3-0) | Атлантик Груп | 13.09.2023 | Среда | 21:00 |
Group D | НЛБ Банка | 2-1 (1-0) | Окта | 14.09.2023 | Четврток | 19:00 |
Group D | Матрикс | 6-2 (1-1) | LC Waikiki | 14.09.2023 | Четврток | 20:00 |
Group D | Аџибадем Систина | 4-2 (1-0) | А1 | 14.09.2023 | Четврток | 21:00 |
Коло 2 | Резултат | |||||
Group A | Корпа МК | 1-6 (0-2) | ЕВН | 18.09.2023 | Понеделник | 19:00 |
Group A | УНИКА | 3-6 (1-5) | Лукоил | 18.09.2023 | Понеделник | 20:00 |
Group A | ТАВ | 1-5 (1-2) | Аптив | 18.09.2023 | Понеделник | 21:00 |
Group B | Bestway Solutions | 2-3 (0-1) | Леар | 19.09.2023 | Вторник | 19:00 |
Group B | ЈСП | 5-3 (2-2) | Макпетрол | 19.09.2023 | Вторник | 20:00 |
Group B | Пивара Скопје | 2-5 (1-3) | Фабрика Карпош - ГИМ | 19.09.2023 | Вторник | 21:00 |
Group C | Ван Хоол | 3-4 (2-1) | ЕЛЕМ | 20.09.2023 | Среда | 19:00 |
Group C | Халк Банка | 0-5 (0-2) | Макстил | 20.09.2023 | Среда | 20:00 |
Group C | Атлантик Груп | 8-6 (2-4) | Гранит | 20.09.2023 | Среда | 21:00 |
Group D | LC Waikiki | 4-2 (1-2) | НЛБ Банка | 21.09.2023 | Четврток | 19:00 |
Group D | А1 | 5-1 (3-1) | Окта | 21.09.2023 | Четврток | 20:00 |
Group D | Аџибадем Систина | 4-3 (0-0) | Матрикс | 21.09.2023 | Четврток | 21:00 |
Коло 3 | Резултат | |||||
Group A | Лукоил | 3-3 (1-1) | ЕВН | 25.09.2023 | Понеделник | 19:00 |
Group A | Аптив | 2-10 (1-2) | УНИКА | 25.09.2023 | Понеделник | 20:00 |
Group A | ТАВ | 1-2 (0-1) | Корпа МК | 25.09.2023 | Понеделник | 21:00 |
Group B | Леар | 2-3 (0-1) | ЈСП | 26.09.2023 | Вторник | 19:00 |
Group C | ЕЛЕМ | 0-1 (0-0) | Макстил | 26.09.2023 | Вторник | 20:00 |
Group C | Атлантик Груп | 3-2 (2-1) | Халк Банка | 26.09.2023 | Вторник | 21:00 |
Group C | Гранит | 1-7 (0-2) | Ван Хоол | 27.09.2023 | Среда | 19:00 |
Group B | Bestway Solutions | 7-1 (4-1) | Пивара Скопје | 27.09.2023 | Среда | 20:00 |
Group B | Макпетрол | 5-3 (4-0) | Фабрика Карпош - ГИМ | 27.09.2023 | Среда | 21:00 |
Group D | НЛБ Банка | 1-2 (1-1) | А1 | 28.09.2023 | Четврток | 19:00 |
Group D | LC Waikiki | 1-4 (0-1) | Аџибадем Систина | 28.09.2023 | Четврток | 20:00 |
Group D | Окта | 1-2 (0-1) | Матрикс | 28.09.2023 | Четврток | 21:00 |
Коло 4 | Резултат | |||||
Group A | ЕВН | 2-7 (0-2) | УНИКА | 02.10.2023 | Понеделник | 19:00 |
Group A | Корпа Мк | 5-1 (2-0) | Аптив | 02.10.2023 | Понеделник | 20:00 |
Group A | Лукоил | 9-3 (3-0) | ТАВ | 02.10.2023 | Понеделник | 21:00 |
Group B | Пивара Скопје | 3-5 (1-3) | Леар | 03.10.2023 | Вторник | 19:00 |
Group B | Фабрика Карпош - ГИМ | 2-2 (0-0) | ЈСП | 03.10.2023 | Вторник | 20:00 |
Group C | Макстил | 1-1 (0-1) | Ван Хоол | 04.10.2023 | Среда | 19:00 |
Group C | Халк Банка | 2-3 (1-0) | Гранит | 04.10.2023 | Среда | 20:00 |
Group C | ЕЛЕМ | 3-3 (3-0) | Атлантик Груп | 04.10.2023 | Среда | 21:00 |
Group D | Аџибадем Систина | 1-0 (0-0) | НЛБ Банка | 05.10.2023 | Четврток | 19:00 |
Group D | Матрикс | 4-1 (1-0) | А1 | 05.10.2023 | Четврток | 20:00 |
Group D | Окта | 1-2 (1-1) | LC Waikiki | 05.10.2023 | Четврток | 21:00 |
Коло 5 | Резултат | |||||
Group A | Корпа МК | 2-5 (1-1) | Лукоил | 09.10.2023 | Понеделник | 19:00 |
Group A | Аптив | 4-3 (3-1) | ЕВН | 09.10.2023 | Понеделник | 20:00 |
Group A | УНИКА | 4-0 (2-0) | ТАВ | 09.10.2023 | Понеделник | 21:00 |
Group B | Леар | 2-3 (2-1) | Фабрика Карпош - ГИМ | 10.10.2023 | Вторник | 19:00 |
Group B | ЈСП | 2-2 (1-1) | Bestway Solutions | 10.10.2023 | Вторник | 20:00 |
Group B | Пивара Скопје | 1-14 (0-7) | Макпетрол | 10.10.2023 | Вторник | 21:00 |
Group C | Гранит | одложена | Макстил | 11.10.2023 | Среда | 19:00 |
Group C | Халк Банка | одложена | ЕЛЕМ | 11.10.2023 | Среда | 20:00 |
Group C | Ван Хоол | одложена | Атлантик Груп | 11.10.2023 | Среда | 21:00 |
Group D | НЛБ Банка | 1-2 (0-2) | Матрикс | 12.10.2023 | Четврток | 19:00 |
Group D | Аџибадем Систина | 4-4 (3-4) | Окта | 12.10.2023 | Четврток | 20:00 |
Group D | А1 | 2-7 (0-2) | LC Waikiki | 12.10.2023 | Четврток | 21:00 |
одложена | Макпетрол | 6-0 (4-0) | Bestway Solutions | 16.10.2023 | Понеделник | 18:30 |
одложена | Гранит | 4-3 (0-1) | Макстил | 16.10.2023 | Понеделник | 19:30 |
одложена | Халк Банка | 3-5 (2-2) | ЕЛЕМ | 16.10.2023 | Понеделник | 20:30 |
одложена | Ван Хоол | 7-0 (2-0) | Атлантик Груп | 16.10.2023 | Понеделник | 21:30 |
Разигрување | ||||||
Group A Прво и Второ место директен пласман | ||||||
Group B Прво и Второ место директен пласман | ||||||
Group C Прво и Второ место директен пласман | ||||||
Group D Прво и Второ место директен пласман | ||||||
За А3 | ЕВН | одложена | Окта | 17.10.2023 | Вторник | 19:00 |
За D3 | ТАВ | одложена | LC Waikiki | 17.10.2023 | Вторник | 20:00 |
За А4 | Корпа | одложена | НЛБ Банка | 18.10.2023 | Среда | 19:00 |
C3 | Пивара Скопје | 5-8(0-5) | Ван Хоол | 18.10.2023 | Среда | 20:00 |
C4 | Bestway Solutions | 3-4(2-2) | Атлантик Груп | 18.10.2023 | Среда | 21:00 |
B4 | Леар | 2-5 (0-1) | Гранит | 19.10.2023 | Четврток | 19:00 |
За B3 | Фабрика Карпош - ГИМ | одложена | Халк Банка | 19.10.2023 | Четврток | 20:00 |
D4 | Аптив | 3-4 (0-2) | А1 | 19.10.2023 | Четврток | 21:00 |
За D3 | ТАВ | 4-2(2-0) | LC Waikiki | 24.10.2023 | Вторник | 18:30 |
За B3 | Фабрика Карпош - ГИМ | 3-3(2-1) 4-6 по пенали | Халк Банка | 24.10.2023 | Вторник | 19:30 |
За А4 | Корпа | 1-1(0-1) 5-6 по пенали | НЛБ Банка | 24.10.2023 | Вторник | 20:30 |
За А3 | ЕВН | 4-0(3-0) | Окта | 24.10.2023 | Вторник | 21:30 |
Ф8 | ||||||
За А2 | УНИКА | 5-4(2-3) | ТАВ | 26.10.2023 | Четврток | 18:30 |
За D1 | Аџибадем Систина | 8-3(3-2) | НЛБ Банка | 26.10.2023 | Четврток | 19:30 |
За D2 | Матрикс | 5-1(2-0) | ЕВН | 26.10.2023 | Четврток | 20:30 |
За C2 | ЕЛЕМ | 1-0(0-0) | Халк Банка | 26.10.2023 | Четврток | 21:30 |
За B2 | Ван Хоол | 2-2(1-1) (8-9 по пеналите) | ЈСП | 30.10.2023 | Понеделник | 18:30 |
За A1 | Лукоил | 2-0(2-0) | А1 | 30.10.2023 | Понеделник | 19:30 |
За B1 | Атлантик Груп | 1-6(0-4) | Макпетрол | 30.10.2023 | Понеделник | 20:30 |
За C1 | Макстил | 5-3(1-1) | Гранит | 30.10.2023 | Понеделник | 21:30 |
Ф4 | ||||||
За D1 | Аџибадем Систина | 1-2(1-0) | УНИКА | 01.11.2023 | Среда | 18:30 |
За B1 | Макпетрол | 6-1(3-1) | ЕЛЕМ | 01.11.2023 | Среда | 19:30 |
За А1 | Лукоил | 5-1(3-0) | Матрикс | 01.11.2023 | Среда | 20:30 |
За C1 | ЈСП | 1-5(0-1) | Макстил | 01.11.2023 | Среда | 21:30 |
Полу Финале | ||||||
Макпетрол | 3-0(1-0) | Макстил | 06.11.2023 | Понеделник | 18:30 | |
Лукоил | УНИКА | 06.11.2023 | Понеделник | 19:30 | ||
Победниците играат за прво и второ место, поразените за трето и четврто | ||||||
3то | Лукоил | 2-1(1-1) | Макстил | 07.11.2023 | Вторник | 18:30 |
шампион | Макпетрол | 5-1(4-1) | УНИКА | 07.11.2023 | Вторник | 19:30 |