Последни Новости

February 27, 2020

Тиквеш со краток ростер не можеше да му парира на Пекабеско

Тиквеш 3-9(1-4) Пекабеско Тиквеш: Гоце Ивановски 5’ 29’ 35’ Пекабеско: Алвин Бачко 22’ 37’ […]
February 27, 2020

Макпетрол со тимска игра до победа над Аптив

Макпетрол 7-4(3-0) Аптив Макпетрол: Мишо Ѓорѓиовски 16’ 18’ 22’ 36’ Никола Секуловски 21’ Александар […]
February 27, 2020

Рамстор со цврста одбрана и брзи контри дојде до победа над ЕВН

Рамстор 8-4(4-1) ЕВН Рамстор: Кадир Јахија 2’ 14’ 26’ 40’ Фуркан Муртезан 33’ Ибрахим […]
February 26, 2020

Лукоил со пресврт во до победа над Аџибадем Систина

Лукоил 7-6(2-3) Аџибадем Систина Лукоил: Марјан Цветковски 26’ Дејан Зиков 13’ 36’ Мартин Алаѓозовски […]
February 26, 2020

ЕЛЕМ немаше сили за пресврт со Џојсон Сејфти Системс

ЕЛЕМ 5-8(1-5) Џојсон Сејфти Системс ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 32’ 34’ Златко Станкоски 7’ Влатко […]
February 26, 2020

МЕПСО со одлична игра до победа над Еуро Табак

Еуро Табак 3-4(2-3) МЕПСО Еуро Табак: Мартин Ливрински 17’ Дејан Јанковски 16’ 40’ МЕПСО: […]
February 25, 2020

Во натпревар полн со пресврт Ван Хоол подобар од Окта

Окта 2-5(1-1) Ван Хоол Окта: Живко Котевски 23’ Наум Костовски 19’ Ван Хоол: Антонио […]
February 25, 2020

Џонсон Мети со пресврт дојде до победа над Уни Банка

Уни Банка 4-5(2-1) Џонсон Мети Уни Банка: Ивица Орозовски 25’ Ненад Саздовски 3’ 9’ […]
February 25, 2020

Гранит со тимска игра до победа над Водовод

Гранит 8-5(4-2) Водовод Гранит: Дарко Петров 28’ 30’ Пепи МИцев 20’ 34’ Николче Глигуровски […]
February 25, 2020

ФК на глуви Слобода со одлично второ полувреме до победа над А1

А1 2-5(2-2) ФК на глуви Слобода А1: Мартин Тодоровски 12’ Никола Спасевски 20’ ФК […]
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.