Божиков во финишот од натпреварот и донесе победа н Фабрика Карпош – ГИМ

Фабрика Карпош – ГИМ (4-4) ЕЛЕМ

Фабрика Карпош – Гим: Кристијан Панев 7′ Александар Божиков 11′ 19′ 36′ Ѓорѓи Божиков 17′ 32′
ЕЛЕМ: Златко Станковски 3′ 13′ 15′ Влатко Петровски 20′ 30′

Исклучително израмнет натпревар одиграа екипите на Фабрика Карпош -ГИМ и ЕЛЕМ. Во текот на целото полувреме се играше крајно израмнето. и на двете страни се играше цврсто во одбраната што им овозможуваше преку контра напади да доаѓаат до отворени шанси за гол. Двете екипи успеаа да постигнат по 4 гола и со израмнет резутат да заминат на паузата. Во второто полувреме се продолжи во ист ритам и резултатот беше израмнет се до 37та минута кога Фабрика Карпош – Гим преку Александар Божиков успеа да поведе со 6-5. ЕЛЕМ иако со голман играч не успеа да го израмни резултатот па на крајот Фабрика Карпош -ГИМ славеше со 6-5.