Во израмнет натпревар ФК на глуви СЛОБОДА и Аптив ги поделија бодовите

ФК на глуви СЛОБОДА 6-6(3-2) Аптив

ФК на глуви СЛОБОДА: Самир Чеховиќ 35’ Сатула Алими 35’ Јасин Алими 5’ 20’ 39’ Стојковски 2’
Аптив: Наумоски Љупчо 8’ 26’ 28’ Стаматовски Кире 3’ 37’ 38’

Израмнето прво полувреме одиграа ФК на глуви СЛОБОДА и Аптив, прва до водство дојде екипата на Слобода во 2та минута со голот на Стојковски. Следната минута екипата на Аптив со голот на Стаматовски израмни на 1-1. По овие воведни минути се продолжи со висок ритам на игра, со многу шанси за погодок и на двете страни, па екипата на Слобода во 5та минута со голот на Алими успеа да го превземе водството на 2-1. Екипата на Аптив на ова водство одговори со погодок во 8та минута и израмнувањер на резултатот на 2-2. Како одминуваше времето и се очекуваше на полувреме да се замине со 2-2, во последната минута од полувремето екипата на Слобода успеа да постигне погодок и на полувреме да замине со предност од 3-2. Второто полувреме донесе исто така интересен фудбал, со одлични акции и атрактивни потези на двете страни. Екипата на Аптив го засили темпото на игра што и донесе израмнување во 26та минута од натпреварот, а неколку минути подоцна ваквата игра и донесе и целосен резултатски пресврт. До крајот на натпреварот и двете екипи има свои одлични периоди на игра, па на крајот се заврши со реми и поделба на бодовите.