Во неизвесна завршница Лукоил и L.C. Waikiki ги поделија бодовите

Лукоил 3-3(2-0) L.C. Waikiki

Лукоил: Дејан Зиков 2’ Лоренцо Николовски 16’ 31’
L.C. Waikiki: Стефан Цветановски 29’ Фуркан Фетаи 38’ 39’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Лукоил и L.C. Waikiki, екипата на Лукоил уште на самиот старт ја превзеде иницијативата и со гол во 2та минута успеа да го превземе водството. По ова екипата на L.C. Waikiki со чести ротации на играчи се обидуваше да ја најде својата игра и тргна во офанзива по израмнување, таквата отворена игра остави пукнатини во одбраната што Лукоил вешто го искористи за уште еден погодок и водство од 2-0 на полувремето. Во второто полувреме иста слика екипата на L.C. Waikiki беше таа која што брка резултат, тие успеаа да постигнат погодок и да се вратат резултатски во натпревароти да ја направат оваа завршница вистинска драма. Во ваквата завршница двете екипи ги поделија бодовите на резултат од 3-3.