Во цврст натпревар Џојсон Сејфти Ситем подобри од Аптив

Аптив 1-4(0-0) Џојсон Сејфти Системс

Аптив: Александар Марковски 21’
Џојсон Сејфти Системс: Стефче Велковски 22’ Јован Манакоски 27’ Јонуз Кастриот 33’ Нерди Бајрами 40′

Израмнето прво полувреме во висок ритам на игра одиграа екипите на Аптив и Џојсон Сејфти Ситемс, и двете екипи во овој натпреварт влегоа доста претпазливо и се одредија за дефанзивна игра па во ова прво полувреме изостанаа и погодоците и на паузата се замина со 0-0. На стартот од вториот дел екипата на Аптив успеа да постигне брз погодок, на што Џојсон Сејфти одговори уште во наредната минута за 1-1. Овој израмнувачки погодок и даде дополнителен мотив на екипата на Џојсон Сејфти која тргна уште посилно кон голот на Аптив па во 33та минута успеа да постигне погодок за водство од 1-2. До крајот на натпреварот екипата на Аптив се обидуваше да дојде до израмнување но во тоа не успеа па на крајот Џојсон Сејфти Системс славеше со 1-4.