Деко Марков со гол во последната секунда и донесе победа на екипата на Тиквеш над Окта

Тиквеш 6-5(2-1) Окта

Тиквеш: Стефан Ѓалевски 17’ 30’ Деко Марков 9’ 40’ Филип Велјановски 23’ 37’
Окта: Драганче Стојановски 36’ Александар Јовчевски 24’ Драганчо Ѓорѓиевски 7’ Јасмин Личина 24’ 37’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Тиквеш и Окта, екипата на Окта одлично го отвори овој натпревар и со погодок во 7та минута успеа да го превземе водството на 0-1. По оваа негатива екипата на Тиквеш успеа да ги консолидира своите редови што резултираше со погодок во 9та минута и израмнување на резултатот. До крајот на полувремето екипата на Тиквеш имаше повеќе од играта што и донесе водство на полувремето од 2-1. На стартот од второто полувреме екипата на Тиквеш успеа да постигне погодок и да го зголеми водството на 3-1, но следуваше брз одговор од екипата на Окта која со два погодоци во 24та минута успеа да дојде до израмнување. До крајот на натпреварот се играше егал гол за гол и кога се чинеше дека натпреварот ќе заврши реми кај Тиквеш проработе Деко Марков кој со гол во последните секунди и донесе победа на екипата на Тиквеш.