ЕВН со одлично второ полувреме до победа над МЕПСО

МЕПСО 4-9(2-2) ЕВН

МЕПСО: Александар Боцевски 20’ 40′ Далибор Христов 20’ 34’
ЕВН: Вилијам Митев 30’ Виктор Валканчев 15’ Илија Мандаров 21’ Наумче Бадаловски 3’ 24’ Ајет Новобрдарија 32’ Бојан Тодоровски 38’ Бојан Маџовски 39′ Дејан Китановски 40′

Првиот дел од натпреварот помеѓу МЕПСО и ЕВН и припадна на екипата на ЕВН која со погодоци во 3та и 15та минута се стекна со водство од 2-0. Екипата на МЕПСО со сите сили се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот но екипата на ЕВН одлично ја постави својата игра во одбраната и успеваше да одолее се до последната минута од полувремето кога екипата на МЕПСО успеа да постигне два погодоци и да го израмни резултатот на 2-2. На стартот на вториот дел екипата на ЕВН со голот на Мандаров успеа повторно да го превземе водството, а неколку минути подоцна и да го зголеми водството. До крајот на натпреварот екипата на ЕВН беше подобар противник па успеа да го добие натпреварот со 4-9.