ЕВН убедлив во дуелот со Искрател Груп

ЕВН 10-3(5-1) Искрател Груп

ЕВН: Бојан Маџоски 26’29′ Томи Илиевски 17′ Бојан Симоновски 16’17′ Бојан Тодоровски 20′ Виктор Валканчев 22’23’36′ Димитар Димовски 10′
Искрател Груп: 11′ 35′ Петар Митровски 38′

Првото полувреме од натпреварот помеѓу ЕВН и Искрател Груп му припадна на екипата на ЕВН. Екипата на Искрател Груп со чести замени до средината од полувремето држеше резултатски баланс. Во недостаток на играчи во ротација и пад на канцентрацијата екипата на ЕВН притисна во предно поле и успеа да дојде до високи 5-1 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Искрател Груп се обидуваше со сите сили да се врати резултатски во игра но екипата на ЕВН имаше целосна контрола врз играта за на крајот да слави со убедливи 10-3.