Екипата на Аптив со одлично второ полувреме до победа над Евн

Евн – Аптив (3:2) 3:4

Евн : Виктор Валканчев 5’ Наум Бадаловски 6’ Вилијам Митев 8’
Аптив : Кире Стаматовски 3’ Дамјан Хрдличка 8’ Александар Марковски 31’ Иле Трајковски 37’

Динамично прво полувреме во висок ритам одиграа екипите на Евн и Аптив.Прва во водство дојде екипата на Аптив со погодок во 3та минута. Следуваше брз одговор од екипата на Евн со погодоци во 5та и 6та минута за целосен резултатски пресврт. По овие воведни погодоци се продолжи во висок ритам на игра а екипата на Евн имаше повеќе од играта, па на полувреме замина со предност од 3-2. Во второто полувреме видовме една многу поразиграна екипа на Аптив која го немаше кажано последниот збор во овој натпревар.Тие со сигурна игра во сите правци успеаа да дојдат до израмнување во 31та минута. Последните минути од натпреварот беа вистинска драма во која екипата на Аптив со погодок во 37та минута успеа да дојде до победата и да ги освои бодовите.