Екипата на Еуро Табак со судискиот свиреж до победа над Џонсон Мети

Џонсон Мети 5-6(2-3) Еуро Табак

Џонсон Мети: Љупчо Стојановски 36’ Христијан Стојановски 33’ Мартин Николовски 40’ Бобан Ристов 13’ 19’
Еуро Табак: Филип Поповски 37’ Никола Зафировски 18’ 40’ Мартин Ливрински 8’ 18’ 29’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Џонсон Мети и Еуро Табак, прва до водство дојде екипата на Еуро Табак во 8та минута, радоста кратко траеше по само неколку минути поточно во 13та минута екипата на Џонсон Мети дојде до израмнување. До крајот на полувремето видовме многу шанси на двете страни и одлични погодоци. Поуспешна во ова полувреме беше екипата на Еуро Табак која на паузата замина со предност од 2-3. Во второто полувреме екипата на Џонсон Мети се префрли на противничката половина вршејќи силен притисок кон голот на Еуро Табак со цел да дојде до израмнување што им успеа кон средината на полувремето. Во последните минути од натпреварот видовме жестока борба и на дв ете страни во која екипата на Еуро Табак буквално во последната секунда од натпреварот преку Зафировски реализираше за победа од 5-6.