Екипите на Лукоил и Сава Осигурување ги поделија бодовите

Лукоил 6-6(3-2) Сава Осигурување

Лукоил: Љупчо  Апостоловски 33’ Гоце Мојсовски 18’ Мартин Алаѓозовски 20’ Лоренцо Николовски 27’ Антонио Фенов 17’ 36’

Сава Осигурување: Јовица Марковски 15’ 26’ 39’ Трајче Илиевски 2’ 28’ Андреј Китановски 37’

Одлично воведни минути одигра екипата на Сава Осигурување во дуелот со Лукоил, видовме рано водство во 2та минута со погодокот на Илиевски. Овој рано постигнат погодок за екипата на Сава Осигурување ја изненади екипата на Лукоил која во почетните минути не можеше да ја пронајде својата игра па екипата на Сава Осигурување успеа да постигне уште еден погодок во 15та минута за водство од 0-2. Во последните минути од полувремето екипата на Лукоил изигра маестрално па за само три минути успеа да направи целосен резултатски пресврт за водство од 3-2 резултат со кој се замина на полувремето. На стартот на второто полувреме екипата на Сава Осигурување успеа да постигне погодок и да го израмни резултатот, по ова израмнување двете екипи се менуваа во притисокот кон противничкиот гол и во таквата игра постигнаа по еден гол што ја направи завршницата на овој натпревар интересна. Во ваквата завршница екипите ги поделија бодовите со резултат од 6-6.