Лукоил со гол во последната минута до победа над Гранит

Гранит 6-7(3-2) Лукоил

Гранит: Николче Глигуровски 2’ 17’ 30’ 37’ Ристе Бошев 5’ 26’
Лукоил: Марјан Цветковски 28’ Љупчо Апостоловски 39’ Мартин Алаѓозовски 3’ 6’ 23’ 40’ Лоренцо Николовски 37’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Гранит и Лукоил во висок ритам на игра уште на самиот старт што донесе брз погодок за екипата на Гранит во 2та минута. По ова водство на Гранит екипата на Лукоил спреми брз одговор и веќе во следната минута дојде до израмнување. Во остатокот од полувремето видовме голови и на двете страни и израмнување на резултатот на 2-2. Во финишот од полувремето се редеа шанси и на двете страни, екипата на Гранит искористи една од нив во 17та минута за водство од 3-2, резултат со кој се замина на полувремето. Во второто полувреме се продолжи со жесток ритам на игра, со многу борба низ целиот терен двете екипи наизменично се менуваа во водството за во последните минути од натпреварот да се влезе егал за вистинска драма. Во тквата неизвесна завршница екипата на Лукоил со гол во последната минута успеа да дојде до победата на резултат од 6-7.