Лукоил со контролирана игра до висока победа над Искрател Груп

Лукоил 13-2(4-2) Искрател Груп

Лукоил: Игор Дамјановски 6’ 36’ Мартин Алаѓозовски 21’ 37’ 40’ Лоренцо Николовски 24’ 32’ 39’ 40’ Станојче Коцев 2’ 14’ 16’ 24’
Искрател Груп: Роберто Гаврилов 10’ Никола Трајковски 13’

Екипата на Лукоил одлично го отвори натпреварот во дуелот со Искрател Груп со погодок уште во 2та минута, неколку минути подоцна односно во 6та минута повторно реализираше Коцев за водство од 2-0. По ова екипата на Искрател Груп направи неколку промени во играчкиот кадар и тактиката што резултираше со два погодоци во 10та и 13та минута и израмнување на резултатот. Сепак до крајот на полувремето екипата на Лукоил имаше повеќе од играта и успеа да повторно да го превземе водството и на полувремето да замине со предност од 4-2. Во второто полувреме екипата на искрател Груп со сите сили се обидуваше да го намали водството од полувремето и да фати резултатски приклучок но екипата на Лукоил вешто го чуваше својот гол и од минута во минута го зголемуваше водството за на крај да победи со високи 13-2