Лукоил супериорен во дуелот со Уни Банка

Лукоил 8-1(4-0) Уни Банка

Лукоил: Лоренцо Николовски 2′ 22′ Марјан Цветковски 5′ 19′ Дејан Зиков 17′ 29′ Мартин Алаѓозоски 24′ Стојанче Коцев 40′
Уни Банка: Александар Кузинаков 39′

Првото полувреме од натпреварот помеѓу Лукоил и Уни Банка помина во знакот на екипата на Лукоил. Уште на самиот почеток тие започнаа со својата препознатлива игра со многу комбинаторика и воиграни акции и веќе во 5та минута имаа водство од 2-0. Екипата на Уни Банка со повремени контра напади се обидуваше да го изненади противникот но Лукоил одлично ја имаше поставено својата одбрана. До крајот на полувремето екипата на Лукоил имаше целосна контрола врз играта и резултатот па на паузата се замина со резултат од 4-0 во корист на Лукоил. Во второто полувреме иста слика, потполна доминација на екипата на Лукоил и од минута во минута го зголемуваа водството за во финишот од натпреварот да дојдат до предност од 7-0. Сепак екипата на Уни Банка успеа да ја пробие одбраната на Лукоил и да реализира за на крајот да се приврши овој натпревар со 8-1 во корист на Лукоил.