Македонски Телеком со агресивна игра го совлада ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 3-11(2-3) Македонски Телеком

ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 2’ 40’ Ванчо Петковски 19’
Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 8’ Роберт Попоски 37’ Стефан Наскоски 25’ 28’ 30’ Џенис Бекир 7’ 33’ 35’ 39’ 40’ Узунов Марко 16’

Екипата на ЕЛЕМ одлично го отвори натпреварот против екипата на Македонски Телеком со гол во 2та минута. Овој рано постигнат погодок беше знак за екипата на Телеком да го подигне темпото на игра и да започне со поагресивна игра и вршење притисок кон голот на ЕЛЕМ. Таквата игра и донесе погодок во 7та минута и израмнување на 1-1 а веќе во следната минута уште еден погодок за целосен резултатски пресврт. До крајот на полувремето двете екипи успеаа да постигнат по уште еден погодок па на полувремето заминаа со 2-3. Во второто полувреме екипата на ЕЛЕМ се обидуваше на сите можни начини да фати резултатски приклучок, но екипата на Телеком имаше целосна контрола врз играта и резултатот па го доби овој натпревар со 3-11.