Македонски Телеком со одличен финиш до победа над С.Ц. Борис Трајковски

Македонски Телеком 7-4(2-1) С.Ц. Борис Трајковски

Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 5’ 31’ Стефан Наскоски 35’ 40’ Даниел Анчевски 23’ 33’ Марко Магденовски 13’
С.Ц. Борис Трајковски: Влахо Костов 26’ 33’ 39’ Оливер Китановски 15’

Одлично прво полувреме одиграа екипите на Македонски Телеком и С.Ц. Борис Трајковски, екипата на телеком со погодокот на Лазаревски во 5та минута го отвори резултатот за водство од 1-0. По ова екипата на Телеком доби дополнителен мотив и тргна уште пожестоко кон голот на Борис Трајковски што им донесе водство од 2-0 во 13та минута. Екипата на С.Ц. Борис Трајковски по оваа негатива се префли на противничката половина и вршеше притисок кон голот на Телеком па успеа да постигне гол во 15та минута и да го намали водството. До крајот на полувремето и двете екипи имаа по неколку одлични акции но не успеаа да реализираат па на паузата се замина со 2-1. На стартот од второто полувреме екипата на Телеком успеа да постигне погодок и да го зголеми водството на 3-1, но екипата на С.Ц. Борис трајковски не се откажуваше лесно од овој натпревар и со одличните погодоци на својот голман играч Костов успеваше резутатски да парира до самиот финиш од натпреварот. Сепак екипата на Телеком последните минути од натпреварот ги одигра одлично и успеа да го добие овој натпревар со резултат од 7-4.