Македонски Телеком со тимска игра до победа над Лукоил

Лукоил 2-3(1-2) Македонски Телеком

Лукоил: Марјан Цветковски 7’ Дејан Зиков 40’

Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 3’ Гоце Филипов 38’ Даниел Анчевски 11’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Лукоил и Македонски Телеком, прва до водство дојде екипата на Телеком со голот на Лазаревски во 3та минута. Неколку минути подоцна односно во 7та минута голманот на Лукоил со евро-гол успеа да израмни на 1-1. Овие погодоци дополнително го подигнаа темпото на игра па од минута во минута се редеа шанси за погодок на двете страни, екипата на Телеком успеа да искористи една од нив во 11та минута за повторно водство од 1-2. До крајот на полувремето екипата на Лукоил ги пропушти своите прилики да дојде до израмнување на полувреме се замина со предноста за Телеком од 1-2. Второто полувреме екипата на Лукоил се префрли на противничко поле и вршеше жесток притисок кон голот на Телеком со цел да дојде до израмнување, екипата на Телеком одлично ја постави својата игра во одбраната па успеваше да одолее на притисокот. До крајот на натпреварот екипата на Телеком успеа да постигне погодок во 38та минута и да ја осигура победата со резултат од 2-3.