Макпетрол со тимска игра до победа над Сава Осигурување

Макпетрол 8-2(4-1) Сава Осигурување

Макпетрол: Илчо Филипоски 40’ Ибраим Исмаили 18’ Мишо Ѓоргиевски 9’ Игор Стојковски 40’ Марко Костенцовски 13’ 20’ 23’ 25’

Сава Осигурување: Трајче Илиевски 10’ Андреј Китановски 35’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Макпетрол и Сава Осигурување, уште на самиот старт екипата на Макпетрол наметна жестоко темпо на игра што и донесе погодок во 9та минута и водство од 1-0. Следуваше брз одговор на екипата на Сава Осигурување која со погодок во 10та минута го израмни резултатот на 1-1. Во вториот дел од полувремето екипата на Макпетрол покажа одлична игра во сите сегменти и го доби ова полувреме со резултат од 4-1. Во второто полувреме екипата на Сава Осигурување со чести ротации на играчи вршеше жесток притисок кон голот на Макпетрол со цел да постигне погодок и да фати резултатски приклучок, но екипата на Макпетрол одлично ја постави играта во одбраната не дозволи никакво изненадување и го доби овој натпревар со 8-2.