Маџовски ја предводеше екипата на ЕВН до победа над ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 5-7(2-4) ЕВН

ЕЛЕМ: Селвет Речепи 2’ Златко Станковски 12’ Влатко Петровски 22’ 25’ Ристе Стефановски 35’
ЕВН: Вилијам Митев 5’ 38’ Бојан Маџовски 16’ 19’ 32’ Томи Илиевски 17′ 26’

Екипите на ЕЛЕМ и ЕВН одиграа прво полувреме кое изобилуваше со отворен фудбал. И двете екипи целосно го имаа ставено акцентот на играта во нападот па доаѓаа до изгледни шанси за гол, се играше израмнето гол за гол се до 15та минута кога кај ЕВН проработе Маџовски кој со два погодоци го однесе ЕВН со резултатска предност од 2-4 на полувремето. Во второто полувреме екипата на ЕЛЕМ успеа да го израмни резултатот на 4-4, но екипата на ЕВН имаше своја вечер и со одлично контролиран напад и перфектна реализација дојде до победа од 5-7