Рамстор го сочува водството од полувремето и го доби дуелот со ЈСП

ЈСП 5-10(1-6) Рамстор

ЈСП: Марјан Србиновски 24′ Даниел Антовски 27′ 31′ 38′ Сабит Хусеини 16′
Рамстор: Фуркан Муртезан 4′ Елдин Бихорац 17′ 18′ Хурјед Шаќири 9′ Азрет Абаз 10′ 30′ Ведат Арслан 14′ 29′ 38′ 40′

Динамично прво полувреме одиграа екипите на ЈСП и Рамстор, уште на самиот старт двете екипи започнаа со офанзивна игра што донесе многу шанси за гол и на двете страни. Во ова прво полувреме екипата на Рамстор имаше повеќе од играта и покажа одлична реализација па на полувремето замина со висока предност од 1-6. Екипата на ЈСП со сите сили се обидуваше да фати резултатски приклучок со чести ротации на играчи, но екипата на Рамстор одлично ја постави играта во одбраната и не и остави многу простор за игра на екипата на ЈСП и го доби овој натпревар со високи 10-5.