Рамстор и Тиквеш одиграа реми

Рамстор 2-2(1-1) Тиквеш

Рамстор: Енис Мурселов 34’ Алтај Иметовски 7’
Тиквеш: Бојан Ивановски 14’ 31’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на Рамстор и Тиквеш, прва довдоство дојде екипата на Рамстор со погодокот на Иметовски во 7та минута. По ова екипата на Тикевеш го подигна темпото на игра и дојде до израмнување во 14та минута. Двете екипи до крајот на полувремето имаа одлични шанси но голманите беа на ниво на задачата па на паузата се замина со израмнет резултат од 1-1. Во второто полувреме иста слика двете екипи продолжија со висок ритам на игра на граница на фаул. Екипата на Тиквеш во 34та минута успеа да реализира и да направи целосен пресврт. Во финишот од натпреварот Рамстор фрли се на една карта на нападот и во 34та минута успеа да дојде до израмнување на 2-2 резултат со кој заврши овој натпревар.