Рамстор преку брзи контра-напади до победа над Алклаоид

Алкалоид 1-6(0-1) Рамстор

Алкалоид: Стефан Димовски 24’
Рамстор: Ибрахим Бекир 32’ Михрем Мемед 22’ 32’ Арјан Цами 39’ Азрет Абаз 17’ Ведат Арслан 36’

Првиот дел од полувремето во дуелот помеѓу Алкалоид и Рамстор одмина со жестока борба на средината од теренот, играчите на двете екипи беа претпазливи и се обидуваа со соло акции и удари од далечина да направат нешто повеќе. Одбраните на двете екипи функционираа одлично се до 17та минута кога екипата на Рамстор од прекин успеа да искористи кикс во одбраната на Алкалоид и да го превземе водството. До крајот на полувремето екипата на Алкалоид успеа да створи неколку прилики за израмнување но екипата на Рамстор до паузата го зачува водството од 0-1. Во второто полувреме се продолжи со цврста игра, екипата на Алкалоид се префрли на противничко поле со цел да го израмни резултатот што ја направи ранлива во одбраната. Екипата на Рамстор со брзи контра напади ги користеше дупките во одбраната на Алкалоид и го зголемуваше резултатот за финална победа од 1-6.