Рамстор со константно добра игра до победа над МЕПСО

МЕПСО 3-7(3-5) Рамстор

МЕПСО: Александар Јоксимовиќ 8’ 14’ Слаѓан Ѓоргиевски 15’

Рамстор: Ибрахим Бекир 6’ 13’ Михрем Мемед 6’ 28’ Хурјед Шаќири 12’ 16’ 33’

Ефикасно прво полувреме одиграа екипите на МЕПСО и Рамстор, екипата на Рамстор уште на самиот старт наметна високо темпо на игра што и донесе два погодоци до 6та минута и водство од 0-2. Следуваше брз одговор на екипата на МЕПСО со погодок во 8та минута и намалување на резултатот на 1-2. До крајот на полувремето се продолжи со отворен фудбал и многу шанси на двете страни, а во таквата игра поуспешна беше екипата на Рамстор која го доби полувремето со 3-5. Во почетните минути од второто полувреме екипата на Рамстор успеа да постигне погодок и да ја зголеми предноста од првиот дел, но и оваа висока негатива не ја поколеба екипата на МЕПСО која продолжи со силовите напади кон голот на Рамстор, но сепак во овој натпревар имаа слаба реализација што на крајот се одрази со победа на Рамстор со 3-7.