Рамстор со одлично второ полувреме до победа над Аџибадем Систина

Рамстор 8-2(1-0) Аџибадем Систина

Рамстор: Ведат Арслан 18’ 31’ 34’ 37’ Енгин Мемеди 22’ Зекир Тугај 29’ 30’ Михрем Мемед 25’

Аџибадем Систина: Кристијан Димковски 25’ Злате Бошковски 30’

Првиот дел од полувремето помеѓу Рамстор и Аџибадем Систина помина во мирен ритам на игра во кој и двете екипи ги одмеруваа силите. Како одминуваше времето двете екипи го засилуваа темпото на игра што донесе шанси за погодок и на двете страни, но играчите на двата тима покажаа слаба реализација па мрежите останаа мирни. Па кога се очекуваше мрежите да останат мирни преку еден контра напад во 18та минута Ведат Арслан стрелаше за Рамстор и водство од 1-0 резултат со кој се отиде на паузата. На стартот од вториот дел екипата на Рамстор успеа да постигне погодок и да ја зголеми предноста на 2-0, што и даде дополнителен мотив за уште поагресивна игра и постојан притисок кон голот на Систина што резултираше со комотно водство кое до крајот на натпреварот од минута во минута го зголемуваа за конечна победа од 8-2.