Рамстор со сигурна игра до победа над ЕЛЕМ

Рамстор 10-4(2-0) ЕЛЕМ

Рамстор: Енгин Мемеди 8’ 22’ 26’ 29’ 34’ Ибрахим Бекир 7’ 36’ Алтај Иметовски 39’ Фуркан Муртезан 24’ Хурјет Шаќири 32’
ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 39’ Александар Бокан 26’ Сељвет Реџепи 36’ 38’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Рамстор и ЕЛЕМ, прва до водство дојде екипата на Рамстор во погодокот на Бекир во 7та минута. Веќе во наредната минута екипата на Рамстор успеа да реализира одличен контра напад за водство од 2-0. Екипата на ЕЛЕМ по оваа негатива направи неколку промени во формацијата и со сите сили се обидуваше да фати резултатски приклучок но екипата на Рамстор рутинирано го приведе полувремето до крај за овдство од 2-0. На стартот од вториот дел екипата на Рамстор успеа да постигне погодок и да го зголеми водството, неколку минути подоцна постигна уште еден погодок за високи 4-0. Екипата на ЕЛЕМ со голот на Бокан во 26та минута успеа да го намали високото водство на 4-1. Сепак до крајот на натпреварот екипата на Рамстор беше посилен противник и успеа да го добие овој натпревар со високи 10-4.