Реми за ЈСП и Маркарт

ЈСП 5-5(0-3) Маркарт

ЈСП: Дејан Блажевски 30’ Томи Петковски 25’ 35’ Маријан Србиновски 21’ 31’
Маркарт: Фљурим Бахтијари 33’ Александар Ристовски 11’ 18’ 34’ Пеце Стојанов 20’

Екипата на Маркарт одигра перфектно прво полувреме во дуелот со ЈСП. Во текот на целотоп полувреме играа колективно и ваквата тимска игра вроди со плод па на полувремето замина со предност од 0-3. ЈСП во првото полувреме не можеше да ги поврзе своите редови па го заврши полувремето без постигнат погодок. Второто полувреме екипата на ЈСП го започна со Србиновски како голман играч со што добија играч вишок во нападот кој успеаа да го искористат за да дојдат до израмнет резултат од 3-3 во средината на полувремето. Во понатамошниот дел од натпреварот се играше вистински дерби натпревар кој беше крајно израмнет во ваквата игра гол за гол на крајот и двете екипи ги поделија бодовите на 5-5.