Сава Осигурување сигурни во дуелот со Окта

Окта 0-3(0-1) Сава Осигурување

Сава Осигурување: Трајче Илиевски 10’ 28’ Дарко Црвенковски 39’

Првиот дел од полувремето во дуелот помеѓу екипите на Окта и Сава Осигурување, помина во мирен ритам без многу шанси за гол и на двете страни. Како одминуваше времето екипата на Сава Осигурување го зголемуваше темпото на игра и успеаа да створат неколку шанси за погодок што вроди со плод во 10та минута со голот на Илиевски за водство од 0-1. По ова екипата на Окта започна со поагресивна игра вршејќи притисок кон голот на Сава Осигурвање, тие успеаа да створат неколку шанси за погодок но не успеаа да реализираат па на полувреме екипата на Сава Осигурување замина со предноста од 10та минута. Во второто полувреме екипата на Окта продолжи со притисок кон голот на Сава Осигурување, се обидуваше со чести ротации на играчи да створи чисти шанси за погодок но екипата на Сава осигурување со одлично поставена игра во одбраната не и остави простор за игра на екипата на Окта а преку контра напад во 28та минута ја казни за водство од 0-2. До крајот на натпреварот екипата на Сава Осигурување успеа да реализира уште еден гол за победа од 0-3