С.Ц. Борис Трајковски со пресврт до победа над Фабрика Карпош – ГИМ

Фабрика Карпош – ГИМ 6-10(5-4) С.Ц. Борис Трајковски

Фабрика Карпош – ГИМ: Кристијан Панев 12’ Георги Божиков 8’ 18’ Милорад Миновски 1’ 3’ Лазе Божиновски 34’

С.Ц. Борис Трајковски: Горан Андоновски 40’ Јован Димовски 30’ 32’ Оливер Китановски 6’ 27’ 32’ 37’ Дарко Филиманов 4’ 10 ‘

Динамично прво полувреме одиграа екипите на Фабрика Карпош – Гим и С.Ц. Борис Трајковски, екипата на Фабрика Карпош одлично го отвори овој натпревар со двата погодоци на Миновски во 2та 3 та минута за водство од 2-0. По ова следуваше брз одговор на екипата на С.Ц. Борис Трајковски со погодоци во 4та и 6та минута за израмнување на резултатот на 2-2. До крајот на полувремето двете екипи имаа одлични периоди на игра но поуспешна во ова полувреме искочи екипата на Фабрика Карпош – ГИМ која на паузата замина со 5-4. На стартот на второто полувреме екипата на Борис Трајковски успеа да постигне погодок и да дојде до израмнување, по ова израмнување започна вистинска бркотница по целиот терен во која поуспешна беше екипата на Борис Трајковски која го доби овој натпревар со 6-10.