ЈСП со сигурна игра до победа над Водовод

ЈСП 10-4(5-1) Водовод

ЈСП: Љупчо Павловиќ 5’ 22’ Гоце Крстевски 11’ 39’ Тихо Фидановски 18’ 19’ 20’ 34’ 37’ 40’ Сашо Ѓеоргиев 22’
Водовод: Бесим Муслиу 8’ Столе Ивановски 29’ Авни Ајвази 37’ Стојанче Величковски 40’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на ЈСП и Водовод, прва до водство дојде екипата на ЈСП со голот на Павловиќ во 5та минута. Следуваше брз одговора на екипата на Водовод со погодокот на Муслиу во 8та минута за израмнување на резултатот на 1-1. Кон средината на полувремето поточно во 11та минута со голот на Крстевски екипата на ЈСП дојде до ново водство од 2-1. До крајот на полувремето екипата на Водовод беше таа која го бркаше резултатот на ЈСП не остави простор за игра и со одлична игра во фаза на одбрана успеа да го сочува својот гол и да го добие ова полувреме со резултат од 5-1. Во второто полувреме екипата на Водовод со сите сили се обидуваше да ја намали високата разлика од полувремето но не успеа во таа намера бидејќи екипата на ЈСП одлично ја постави својата игра во фаза на одбрана и напад и имаше целосна контрола врз играта и резултатот На крајот екипата на ЈСП го доби овој натпревар со високи 10-4