Џонсон Мети и Алкалоид ги поделија бодовите

Џонсон Мети 2-2(1-1) Алкалоид

Џонсон Мети: Бојан Дејановски 16′ Бобан Ристов 22′
Алкалоид: Дарко Стефков 13′ Боби Тасевски 37′

Првата фаза од полувремето во дуелот помеѓу Џоносoн Мети и Алкалоид одмина со претпазлива игра од двете екипи, тие повеќе винамаваа на својот гол одколку на противничкиот. Како одминуваше времето се разгоре жестока борба по теренот во која прво до водство дојде екипата на Алкалоид во 13та минута со голот на Стефков, екипата на Џонсон Мети три минути подоцна со соло акција на Дејановски успеа да реализира за израмнување на резултатот на 1-1 резултатот со кој се замина на полувремето. На стартот од второто полувреме екипата на Џонсон Мети успеа да постигне погодок и со тоа да направи целосен резултатски пресврт по ова следуваше жестока борба по целиот терен во која екипата на Алкалоид со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување. Во таквата намера екипата на Алкалоид успеа во 37та минута па последните минути од натпреварот беа вистинска драма во која екипите ги поделија бодовите со резултат од 2-2.