Во инфаркт завршница ЕЛЕМ поуспешни од Bestway Solutions

ЕЛЕМ 4-3(1-0) Bestway Solutions

ЕЛЕМ: Влатко Петровски 2’ Тихо Груевски 29’ Борче Бејковски 37’ Александар Бокан 40’
Bestway Solutions: Никола Игњатовски 38’ Марко Неделковски 39’ Андреј Ацевски 40’

Динамично прво полувреме ни прикажаа екипите на ЕЛЕМ и Bestway Solutions, на самиот стоарт од полувремето екипата на Bestway Solutions беше таа која напаѓаше и вршеше притисок кон противничкиот гол но екипата ЕЛЕМ со удар од далечина успеа да го изненади противникот и да дојде до предност од 1-0. Во остатокот од полувремето екипата на Bestway Solutions се обидуваше да дојде до израмнување но екипата на ЕЛЕМ го затвори пристапот кон својот гол и со одлично поставена одбрана не го дозволи тоа па на паузата заминаа со предноста од втрората минута 1-0. Во второто полувреме двете екипи продолжија со цврста игра и борба за топка на секоја педа од теренот, екипата на Bestway Solutions се закануваше кон голот на противникот, но имаше слаба реализација што ЕЛЕМ го казни и го зголеми водството на 3-0. Екипата на Bestway Solutions ги консолидира своите редови и почна да ја топи предноста на ЕЛЕМ за до 38та минута да дојде до израмнување од 3-3 и да ја направи завршницата на овој натпревар вистинска драма. Во ваквата драматична завршница екипата на ЕЛЕМ буквално во последната минута преку Бокан успеа да реализира за победа од 4-3.