Искусниот Казаковски стави печат на победата на Фабрика Карпош – ГИМ над Уни Банка

Фабрика Карпош – ГИМ 8-3(5-0) Уни Банка

Фабрика Карпош – ГИМ: Марјан Казаковски 40’ Тони Котев 16’ Бојан Голабовски 19’ Георги Божиков 31’ Филип Илиевски 14’ Кристијан Панев 7’ 8’ 23’
Уни Банка: Александар Кузинаков 24′ Ненад Саздовски 35′ Кристијан Смилевски 28′

Одличен почеток за екипата на Фабрика Карпош – ГИМ во дуелот со Уни Банка, тие во овој натпревар влегоа со одлична игра со фокус ставен на играта во нападот. Кај екипата на Фабрика Карпош – ГИМ Панев имаше одличне старт и со два гола едно за друго го отвори резултатот. Екипата на Уни Банка по оваа негатива се обиде со поофанзивна игра резултатски да се врати, но ваквата отворена игра ја искористи Фабрика Карпош- ГИМ за со брзи контра напади да дојде до сигурна предност на полувремето од 5-0. Во второто полувреме екипта на Фабрика Карпош – ГИМ продолжи со одлична игра и од минута во минута го зголемуваше своето водство, екипата на Уни Банка се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот и успеа да постигна три погодоци но предноста која ја имаше Фабрика Карпош – ГИМ од полувремето беше недостижна. Со погодокот во последната минута Казаковски стави печат на победата на Фабрика Карпош – ГИМ со резултат од 8-3.