Лукоил со сериозен пристап до победа над Спорт Лајф

Лукоил 16-0(7-0) Спорт Лајф

Лукоил: Гоце Мојсовски 12’ 24’ 40’ Лоренцо Николоски 2’ 5’ 8’ 24’ 31’ Анѓелчо Арсов 2’ Иван Стојчев 6’ 16’ 29’ 21’ 40’ Никола Јовановски 26’ 40’

Уште на самиот старт од натпреварот екипата на Лукоил ја превзеде иницијативата ја наметна својата препознатлива игра која се одличкуваше со сериозен пристап и доста контролиран напад. Во првата половина од полувремето со ваквата игра стекна предност од 4 гола. Од минута во минута оваа предност континуирано ја зголемуваше па полувремето го заврши со предност од 7-0. Во второто полувреме екипата на Спорт Лајф се обиде со голман играч да фати резултатски приклучок но тоа не им појде од рака, екипата на Лукоил беше стандардно добра не дозволи изненадување па рутинирано го приведе овој натпревар до крајот во кој славеше со 16-0